Krystian Prądzyński
Zaczynał swoją pisarską przygodę, uczestnicząc w tematycznych warsztatach prowadzonych w jednej z bibliotek na warszawskich Bielanach. Prowadzącemu udało się przelać odrobinę pasji w swojego adepta, co poskutkowało tym, że Krystian Prądzyński zaczął pisać wiersze. Poezja szybko weszła mu w krew i tak, przez najbliższe miesiące, nie umiał spędzić dnia bez napisania choćby drobnego utworu. Minęły dwa lata i poeta wydał swój pierwszy tomik poetycki “Wędrówki z przyjacielem”. Do tej pory powstał jeszcze dramat pt. “Ostatni Feryss”, trwają prace nad dwoma innymi.
Obecny zbiór to owoc dłuższej, niż w przypadku pierwszego tomiku pracy, z czego wynika jego objętość. Autor nie ukrywa, że w przyszłości planuje napisać też powieść, najpewniej o tematyce fantasy.
Od dwóch lat uczestniczy w spotkaniach klubu literackiego „Metafora”, który przed wakacjami wydał swój kolejny almanach. Autor ma tam swoją „rubryczkę”.
To, co dla niego ważne w twórczości, to możliwość przelania na papier swoich uczuć i przemyśleń, w czym odnajduje wytchnienie. Pragnie też dzielić się nim z czytelnikami, mając nadzieję, że przysporzy wielu natchnień i wzruszeń.
Poeta mówi własnym, oryginalnym językiem, subtelnym i pełnym wyobraźni. W ten sposób słowem kreuje jakby nową planetę, na której jednak czytelnik czuje się u siebie. Jest jeszcze głębia wiary i ciekawe wątki profetyczne. To wszystko bardzo do mnie przemawia.
Ksiądz Mariusz Bernyś
Nigdy nie przypuszczałbym, jak frapujący może być tomik bogobojnej poezji. To doświadczenie, które przyzywa całą gamę uczuć, od bezsilności i żalu, po dziecięcą radość. Dla mnie, jest to nowy wymiar poszukiwania pokory w samym sobie. Rockowo-liryczne odkrycie, pełne subtelnego anielskiego głosu w tle. Prawdziwie poruszająca podróż, po której jestem bliższy przekonania, iż ja również, jestem w drodze do domu…
Czesław Dawidowicz
Po tomiku Krystiana Prądzyńskiego “Wędrówki z Przyjacielem”, wydanym przez Wydawnictwo Debiutant w roku 2020, teraz do rąk czytelników trafia obszerny zbiór poetycki “W drodze do domu”, w którym autor podejmuje próbę odpowiedzi na pytania, jak w zgiełku i gąszczu zwykłych, codziennych spraw naszym rozumem rozeznać i pojąć istotę Boga. Jak znaleźć tę prawdziwą, dobrą ścieżkę do Jego domu. Jak wierzyć w Jego istnienie i opiekę. Czym tak naprawdę jest wiara.
Zachęcam i zapraszam do tej ciekawej i poruszającej serca lektury.
Elżbieta Kurdej-Oklesińska